COP27: Další kopnutí do západní demokracie

Uveřejněno dne 26 listopadu 2022 000 12:18

Na konferenci v Egyptě bylo slíbeno, že občané demokratických zemí budou platit klimatické reparace.

Konference za účasti všech států světa byla prodloužena o dva dny, když protagonisté boje proti oteplování nebyli spokojeni s dosaženými výsledky. Průlomu se dosáhlo až 20. listopadu podepsáním dohody o financování „ztrát a škod“ údajně způsobených rozvojovým zemím západními státy tím, že zahřály zeměkouli. Tato dohoda posune svět dopředu, podle Simona Stiella, bývalého ministra „pro klimatickou odolnost“ na ostrůvku zvaném Grenada a dnes nejvyššího funkcionáře dohody o klimatu zvané UNFCCC (Rámcová úmluva OSN o změně klimatu).

Klimatická změna zruinovala podle Stiella živobytí mnoha lidí ve zranitelných zemích. Protagonisté se opírají o obrázky mrtvé kozy na suchem rozpraskané půdě, zatopených chýší uplácaných z trusu, nebo prezidenta nějakého ostrova stojícího po kolena ve vodě. Družicové snímky ohrožených ostrovů však ukazují, že plocha mnohých se zvyšuje, což platí jak u pacifických ostrovů, tak u populárních Malediv. Selský rozum nás též varuje, že oteplení sotva způsobí zároveň sucha i záplavy. Historie tažení proti Západu pod pláštíkem boje s klimatem jasně ukazuje prolhanost oněch protagonistů.

Média rychle zapomínají na skandály kolem dlouholetého předsedy IPCC v letech 2002-2015, usvědčeného šarlatána Rajendry Kumara Pachauriho, i na skandál kolem zfalšovaných oteplovacích grafů, na strašení roztátými himalájskými ledovci a na údajné vymírání ledních medvědů. Místo toho přinášejí média nová apokalyptická líčení konce civilizace pro případ, že Západ a Sever nepotlačí svou ekonomickou a morální převahu nad Východem a Jihem. Klimatické Weby OSN tvrdí, že lidmi způsobené oteplení vede k růstu povodní, sucha, hurikánů, šíření pouští, zaplavení pevnin, zvýšení nemocnosti a poklesu biodiverzity.

Na internetu lze (stále ještě) nalézt fakta ukazující, že růst teploty na Zemi vede k růstu srážek, a ne k jejich poklesu, a dále že družicové snímky dokládají ústup pouští. Hladina oceánu roste nejpomaleji za posledních 14 000 let. Meteorologické statistiky jasně dokládají, že v posledních 150 letech nevzrostl počet hurikánů a jiných katastrofických jevů. Je také známo, že lidská morbidita roste s poklesem teploty, a ne s jejím vzrůstem. Každý, kdo sleduje biologickou a ekologickou literaturu ví, že biodiverzitu ohrožují nedemokratické státy, nazývané též rozvojové země. Vždyť slony, šimpanze, gorily a orangutany nezabíjejí Evropané a Severoameričané, ale obyvatelé rozvojových zemí. Ti také ničí tropické pralesy, v čemž je ovšem podpořili i západní klimatičtí aktivisté, když je například nutili vyvážet do Evropy palmový olej přidávaný do benzínu (prý proti oteplování).

Nezávislým odborníkům (z mnoha lze jmenovat Richarda Lindzena a Nira Shaviva) se v médiích příliš prostoru nedostává. OSN najalo vědce, kteří protagonistům dodají vyžádanou „vědeckou podporu“ pro jejich katastrofické hypotézy. Generální tajemník OSN, bývalý aktivista socialistické internacionály António Guterres, v Egyptě promluvil o klimatickém chaosu biblických rozměrů a vyzval k zadržení lidstva na cestě k propasti. Tou propastí je zvýšení světové teploty nad předindustriální úroveň o 1,5 stupně, přičemž se nad tuto úroveň (arbitrárně vzatou jako teplota v letech 1850-1900) prý Země dostala již o 1,1 stupně.

Každý si může vypočítat, že poroste-li teplota dosavadním tempem (1,1 stupňů za zhruba 150 let), zvýší se o údajně kritických 0,4 stupňů během příštích 40 let. Podle nezávislých vědců by však takové zvýšení nemělo žádný negativní vliv na nic. Navíc, žádné změny životního stylu lidí nemají na teplotu vliv. Je směšné, že OSN radí obyvatelům světa, aby snížili oteplování tím, že budou jezdit více na kole, jíst více zeleniny a zakoupí vozidlo na elektrický pohon (zde). Majiteli mrtvé kozy ze zmíněného obrázku se tedy cynicky doporučuje koupit si elektromobil Teslu.

Během geologické historie Země měly teploty i koncentrace CO2 většinou vyšší hodnoty než dnes. Kromě toho záznamy teplot a koncentrací oxidu uhličitého z minulých několika milionů let nás učí, že to nebyl CO2, který v minulosti zvyšoval teplotu, ale byla to naopak teplota, která zvyšovala nárůst tohoto plynu v atmosféře. Je to pochopitelné, neboť rozpustnost plynů ve vodě klesá s rostoucí teplotou, takže se CO2 uvolňuje z oceánů při růstu teploty a pohlcuje se do něho při jejím poklesu. Z mnoha faktorů ovlivňujících pozemské teploty má CO2 omezený vliv.

Sluneční aktivita je nejdůležitějším faktorem. Již v roce 1801 si všiml William Herschel, objevitel planety Uran, že ceny obilí anti-korelují s počtem slunečních skvrn, jelikož méně skvrn znamená nižší sluneční činnost, nižší teploty a vyšší ceny obilí. Nárůst CO2 ve vzduchu nad 200 ppm pravděpodobně přispěl k růstu výnosů obilovin a ke vzniku zemědělství před 10 000 lety, a tak i ke vzniku dnešní civilizace (zde). Náhodou zrovna vstupujeme do období menšího počtu slunečních skvrn, takže se v nejbližší budoucnosti asi ochladí, ať budou krávy více bzdít nebo ne (zde).

Takže vědecká fakta jasně ukazují, že současné oteplování může mít jen pozitivní vliv na lidskou společnost, a že na něho nemá vliv ani CO2 a ani člověk. Přesto vymýšlejí klimatičtí bojovníci stále nová omezení pro rozvoj západní společnosti, aniž by se restrikce týkaly největších producentů CO2 na Východě. Jižním státům má dokonce Sever platit odškodné za „ekonomickou devastaci, za násilné přesidlování obyvatel, za ničení diverzity a domorodých kultur“. Na konferenci v Egyptě bylo slíbeno, že občané demokratických zemí budou platit klimatické reparace. Je pravda, že všechny africké státy, snad kromě Botswany, neustále procházejí ekonomickou devastací, a to již od získání nezávislosti v důsledku nikdy nekončících konfliktů.

Africké státy válčí téměř bez přestávky mezi sebou nebo proti svým obyvatelům. Zavražděny byly desítky milionů, z velké části žen a dětí, a znásilněna byla v mnohých zemích až třetina žen. Násilné přesidlování je důsledkem těchto válek. Západní ekonomická pomoc přesto vedla k nárůstu obyvatel. Biodiverzita samozřejmě trpí, jelikož zvířata a celá příroda nejsou ničeny o nic méně, než jsou ničeni lidé. O domorodé kultuře se dalo v Africe mluvit jen v případě dvou států, Egypta za starověku a Jihoafrické republiky před nástupem komunistické strany (Afrického národního kongresu) k moci. Egyptské památky, které nebyly odvezeny, propadají zkáze, a jihoafrická republika dnes upadá do chaosu a násilí.

Násilí a chaos však charakterizují i další nedemokratické země. Všechny se nyní hlásí o reparace. „Ztráty a škody“ prý ještě nebyly vyčísleny, ale dokumenty OSN již nyní naznačují jejich rozsah. Prováděcí plán pro COP27 se zmiňuje o částce 4000 miliard dolarů ročně „na obnovitelné zdroje“ a 4000 až 6000 miliard dolarů ročně „na nízkouhlíkaté transformace“, které budou demokratické státy muset vynaložit; předpokládá se, že nedemokratické země platit na boj proti klimatu nemusí. Navíc se mluví o částce 5800 až 5900 miliard dolarů na podporu rozvojových zemí do roku 2030 (zde). Předpokládáme-li, že západní demokratické země mají miliardu obyvatel, musel by každý člověk včetně kojenců zaplatit, vedle každoročních 8000 dolarů kvůli klimatické změně, navíc do roku 2030 ještě 6000 dolarů kvůli klimatické vině.

Naše peníze mají dostat jihoameričtí narkomafiánští politikové, pákistánští generálové organizující masakry křesťanů a vyhrožující atomovou bombou, stejně jako afričtí diktátoři, v jejichž kuchyních se často nalézají zmražené děti (například Bokassa ve Středoafrické republice či Taylor v Libérii). Podle dokumentů OSN je boj za klima také „bojem za lidská práva, za práva domorodců a za rovnost genderu“, ale je jasné, že klimatičtí bossové nehnou ani prstem proti komunistické straně Číny, proti mexické mafii, proti islámské bestialitě a ani proti africkému chaosu. Je politicky nekorektní říct, že domorodců v demokratických zemích ubývá stejně jako všech druhů zvířat a rostlin na Zemi, zatímco domorodců v rozvojových zemích díky západní pomoci nebezpečně přibývá. Je paradoxní, že Evropané budou v zimě ještě více mrznout, aby mohli Afričanům zaplatit pokutu za údajně přehřátou Afriku.

Ústy Grety se aktivisté již podřekli, že hlavním terčem jejich aktivit není ani tak oteplování jako kapitalismus. Jde o levičáky, což se pozná podle vědomě překrucovaných faktů a podle snahy umlčet diskusi. V jejich argumentech probleskuje marxistická dialektika. Vzpomínáme, jak komunisté měli vždy rádi od všeho trochu i když si to odporovalo; například USA byly zároveň odsuzovány pro strašnou chudobu i pro odpuzující bohatství. Stejně tak změna klimatu dnes způsobuje sucho i mokro. Sice se nyní otepluje, ale protagonisté varují, že to může vést nakonec i k ochlazení, protože se své vedoucí role vzdát nechtějí. Ve svém spravedlivém boji za lepší klima jsou ochotni se spojit s kýmkoli, třebas i s velkými producenty plynu a nafty. Příští rok bude konference o klimatu, COP28, ve Sjednocených arabských emirátech.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist