KLIMATICKÉ CÍLE SE NEJCHUDŠÍCH NEDOTKNOU, TVRDÍ MINISTR JUREČKA. AŽ NA TO, ŽE DOTKNOU

Uveřejněno dne 9 ledna 2023 000 12:53

Krká mě to pokrytectví. Ministr pro dezolaci, korozi a sichrhajcky nakažené ebolou Marian Jurečka je nadšený ze zpřísnění systému emisních povolenek. Juchá jako králíček Duracell, neúnavně, do zblbnutí. A tvrdí, že zpřísněný systém emisních povolenek se nedotkne nejchudších. Nedotkne?

Když systém nově dopadne i na ceny paliva nebo topení? Že prý to těm chudým zaplácne ministr přes Sociální fond z Evropské unie. No, nezaplácne. Do toho pak přichází informace z úřadů práce, že se Jurečkovi na jeho druhém ministerstvu pro chudobu sype agenda Deštníku proti drahotě. Deštník nefunguje, pracáky úpí pod nezvladatelným náporem.

Z Jurečkova Ministerstva pro živoření zaznělo, že lidé, když nechtějí platit horentní sumy, mají přejít na bezemisní bydlení i dopravu. To znamená jediné. Koupit si elektroauto. Ne, v bazaru ne, baterka elektroauta má životnost kolem osmi roků. U nás, když uhodí mrazy, tak ještě nižší. Máte zbytečný milion na elektroauto? No, tak do toho jděte.

Jenže těch, kteří si za své a bez problémů koupí elektrické auto, mnoho nebude. Daleko více bude těch, kteří už teď vypadávají ze sociálního síta státu a navzdory Fialově a Jurečkově nadšené rétorice padají na dno. Na vině jsou Jurečkovy úřady práce. Jak řekl v rozhovoru pro Britské listy sociální pracovník Pavel Veleman, úřady práce nestíhají, klíčové dávky příspěvku na bydlení chodí i se čtyřměsíčním zpožděním, lidé nemají za co platit bydlení, energie, hrozí jim odpojení od energií, vyhození z bytu. Jedná se o seniory, opuštěné lidi, psychicky nemocné, handicapované, nepočítaje v to lidi, kteří i při zaměstnání musí na úřad práce, aby jim doplatil nemravné ceny za energie. Oběti Petra Fialy a jeho nezvládnutí krizové situace. Opakuje se tak covidový karambol Babišovy vlády, jen v barvě modrého ptáka ODS.

Do tohoto marasmu Fiala v pozici předsedy Rady Evropské unie prosadí, že se emisní povolenky začnou uvalovat už nejen na mamutí podniky, ale i na domácnosti, na dopravu, na topení. Takže pokud by se nedej Bože začaly zklidňovat ceny pohonných hmot i zdrojů pro topení, nastoupí emisní povolenky a ceny zase patřičně zvednou. Lze to chápat tak, že celá ta válka na Ukrajině a reakce na ni je jen příprava na to, co nás čeká z rozhodnutí našich politiků? Greendealové ceny začneme platit v roce 2024. Ani tu žebráckou čepici nedávejte do skříně, ta pojede na dvě směny.

Ale ne, máme tu Sociální fond, který České republice poskytne Evropská unie. K čemu má sloužit? Ke kompenzacím při politickém zvyšování cen energií i tepla a tedy i potravin? Ale kdeže. Sociální fond je určen jen na zateplování budov. Přijde tedy tání a slibované zlepšování situace? Nejspíš ano, ale hned ji zhorší systém emisních povolenek uvalený na domácnosti.

Popis reality z úst Pavla Velemana popírá to, co slyšíme z hlásných trub vládních politiků. Lidé padají na dno. A nemají se čeho chytit. Na dno padají bezbranní a bezmocní. Jak to tak při mocenských hrátkách v celé historii lidstva bývá zvykem. Zase se to nezvládlo. Hlavně že se slepě plní agenda, kterou nynější vláda ústy Petra Fialy ještě před volbami odmítala. Jsme zase tam, kde jsme byli vždycky. V p….. Však bývalý šéf České národní banky to pro Echo24 řekl naostro – EU se politicky rozhodla snížit si životní úroveň. A jak říká Petr Fiala – i my jsme EU. Úřad práce, nový Olymp naší civilizace. Všichni se k jeho dveřím budeme chtít protlačit. Ale pro mnohé to bude nedosažitelná meta.

Ale je to dobře, musíme přece zachránit klima církev. Nebo ne? Och, nevěřící, upalte ho na rožni globálního oteplování. Copak nevidí, že je v lednu venku takové teplo? Vidí, ale také si pamatuje loňské a předloňské zprávy o výbuších sopek a slovech učených pánů, kteří hovořili o tom, že takové nevídané výbuchy na několik let citelně ovlivní klima na celé planetě. No, a je to tady. Bouchly sopky, tak musíme z politického rozhodnutí chudnout. Jurečka z toho má radost, lidem se budou brát peníze, majetky, zdroje, budoucnost. A všichni kalupem na pracák. Pod dohled. Nevedeme to ale vůbec dobře.

Zdroj

TOPlist