Hurikán Irena v New Yorku – poruchy klimatu?

Uveřejněno dne 5 září 2011 000 10:25

huricanAl Gore ve svém filmu Nepohodlná pravda věnoval velkou pozornost hurikánu Katrina, který zničil New Orleans. A naznačoval, že za hurikán mohou lidé tím, že topí uhlím a jezdí autem. Přestože nejvyšší britský soud v případu Dimmock toto spojení zamítl jako omyl, alarmisté s touto logikou nešetří ani dnes.

Koncem srpna 2011 město New York zasáhl hurikán Irena a opět slyšíme, že na vině jsou lidmi způsobené poruchy klimatu. Vypráví nám to aktivista Bill McKibben, který stojí za kampaní 350.org (viz). Kibben: „Hurikán Irena má ještě druhé jméno a tím je globální oteplování„. Připojil se i web Climate Progress (viz) v článku „Jak globální oteplování zhoršilo dopad hurikánu Ireana“ a tamtéž Joe Romm (viz).

Ve skutečnosti ale New York leží v pásmu, kde jsou hurikány běžné. Kdosi si dal práci a udělal podrobný a dosti dlouhý seznam na Wikipedii: List of New York Hurricanes (i s podrobným seznamem odborné literatury). Asi nejsilnější hurikán za posledních sto roků zde byl v roce 1938, když hladiny CO2 byly daleko nižší než dnes.

Alarmisté rádi poukazují, že hurikány způsobují stále větší škody. Jde však jen o statistický trik. Škody rostou, protože máme více lidí a více domů a v domech více drahé elektroniky. Ne proto, že by bylo více hurikánů.

Když blábolí aktivisté, je to pochopitelné. Horší je, když veřejnost mystifikují vědci. V roce 2005 odborník na hurikány Chris Landsea vystoupil z IPCC na protest proti tomu, že Kevin Trenberth na konferenci jménem IPCC tvrdil veřejnosti, že vlivem globálního oteplování se zhoršují huríkány. Podle Landsea pro takové tvrzení není vědecký důkaz. Vedení IPCC odmítlo proti Trenberthovi zakročit. Landsea přitom je expert nejpovolanější. Patří do týmu legendárního prof. Williama M. Graye, který je autorem metody sezónních předpovědí hurikánů.

Rezignační dopis Ch. Landsea zde. Vřele doporučuji přečíst a poučit se, jak to chodí v zákulisí IPCC.

Zdroj

TOPlist