Rozvoj německé větrné energetiky na pokraji „kolapsu“. Cíle obnovitelných energií se ukazují neuskutečnitelné. Odpor proti ekologické zkáze od větrníků roste
Uveřejněno dne 24 srpna 2020 000 9:29Ač je německá vláda posedlá obnovitelností, aby splnila své utopické CO2 cíle rozšiřováním větrné energie internetový týdeník FOCUS referuje, že rozvoj větrné energie stojí na pokraji kolapsu a že „německé klimatické cíle jsou v ohrožení.“
Nejslabší aktivita od počátku ‚Energiewende‘, co začala v roce 2000
FOCUS cituje činitele větrného průmyslu, kteří říkají, že budování větrných parků dosáhlo největšího útlumu za 20 let. Průmyslové asociace živící se z podpory protěžované zelené energetiky vyzývají vládu, aby se do toho vložila, a umožnila zjednodušit řízení ke stavbě větrných farem a přiměla obyvatelstvo, aby je přijímalo.
Roste proti nim odpor
Řada spolkových zemí uvalila předpisy proti větrným parkům, aby byly daleko od obydlených oblastí. Např. v Bavorsku zavedli pravidlo 10H. Tady nesmí být větrné turbíny umístěny blíže k lidským sídlům než je desetinásobek jejich výšky, což znemožňuje, aby se spousta projektů větrníků v této jihoněmecké spolkové zemi postavila. Ten průmysl zeleného pokroku tedy tlačí na vládu, aby lidi před větrníky tolik nechránila.
Ovšem podle průzkumu FOCUS se ukazuje, že skoro dvě třetiny respondentů si nechtějí nechat zničit své životní prostředí tím, že budou mít tuto nádhernou krásnou Zelenou pokrokovou záchranu za barákem, a tak změnu předpisů k usnadnění výstavby a snížení odstupu od sídel nechce nebo alespoň nejsou nerozhodnuti.
Protesty proti větrné energii zažívají v současnosti boom
V roce 2019 centro-levicový německý Tagesspiegel referoval: „Protesty proti větrné energii zažívají v těchto dnech boom“ a podle analytiků „v současnosti proti průmyslu větrníků v Německu už bojuje asi 1000 občanských iniciativ a tyto iniciativy jsou vzájemně propojené do dobře fungující sítě.“
V roce 2019 postaveno o 55 % turbín méně
Nedostatečná vstřícnost veřejnosti spolu s ekonomickými a technickými překážkami těchto drahých výtvorů s nízkou produktivitou funguje jako brzda stavby dalších větrných parků. FOCUS píše: „Podle průmyslové asociace Bundesverband Windenergie (BWE) a VDA Power Systém postavily v roce 2019 jen 325 nových turbín s 1078 instalovanými megawatty. To bylo o 55 procent méně, než v předchozím roce.“