Tak k čemu je uhlíková neutralita?

Uveřejněno dne 4 listopadu 2024 000 8:00

Když CO2 podle několika nových studií nemá žádný vliv na oteplování planety? Opět se jen ukazuje, na jak vratkých základech stojí politika Evropské komise schopná zničit ekonomiku, průmysl, energetiku a život na celém našem kontinentu.

Již mnoho let říkáme, že CO2 je důležitou součástí růstu rostlin. Tvrdíme, a vědci nám to opět dokazují, že vliv člověka na pravidelné cykly, kterými planeta prochází, je minimální. Nesouhlasíme s názorem, že fosilní paliva a pohonné hmoty jsou původcem oteplování planety, o jehož reálné existenci lze s úspěchem polemizovat. A jsme si jisti, že snaha ovlivňovat počasí vede k jeho změnám přinášejícím bleskové katastrofy v podobě bleskových povodní, tornád na místech, kde se dříve nevyskytovala, také k vyšší nemocnosti a nižším úrodám. Zakaždým, když si chce člověk hrát na boha, narazí na hranice, které mu příroda nepovolí překročit a ztrestá ho.

Celý Green Deal je prostý výmysl a nástroj k likvidaci Evropy. Ti, kteří jí prosazují, patří doslova k teroristické zvoloči. Dříve jsme tak mohli vnímat z politických stran Zelené v různých formách se vyskytující napříč Evropou, ale zdá se, že se jejich způsob myšlení infiltroval do dalších stran a hon na to, kdo má více ekomozek, se stal standardem. Takové výrobci čehokoli opouštějí klasické suroviny potřebné k výrobě kvalitních produktů a na trh jdou skutečné šmejdy. Týká se to potravin, oblečení, automobilů, nábytku a mnoha dalších druhů zboží. Ruku v ruce s tím jde likvidace drobných chovatelů a pěstitelů, nová nařízení brání soběstačnosti. Výsledkem této politiky jsou naprosto nekvalitní a syntetické potraviny, oděvy vydrží mnohem méně než dříve, horší kůži ve svém BMW jsem neměl ani v levnějších starších modelech a dalo by se pokračovat ještě dlouho.

Při přejezdu hranic mezi Českou republikou, Slovenskom a Rakouskem vznikl na rakouské straně doslova les deset větrných elektráren. Netušíme, zdali se někdo zabydlel dopadem jejich fungování na široké okolí, ale už jen miliony ton betonu a železa uložených do základů těchto novodobých větrných turbín fungujících na stejném principu, který poháněl staré mlýny, jasně ukazují, jak ekologický nesmysl to je. Životnost jednotlivých přístrojů není neomezená a bude zajímavé sledovat, co se stane, až skončí a degradace železobetonových konstrukcí postoupí natolik, že bude čas si poradit s jejich likvidací. Mimochodem by nás zajímal poměr mezi kompletními náklady na stavbu jedné jediné větrné elektrárny a výnosem z jejího fungování. Už jsme zaregistrovali názor, že není ani rentabilní a nikdy se nezaplatí.

Solární parky zabírající často zemědělskou půdu jsou již naprostou fantasmagorií. Panely obsahující mnoho škodlivých látek a materiálů mají nízkou účinnost, ohřívají své okolí, jsou málo odolné vůči změnám počasí a důsledkům krupobití. Jejich likvidace je ekologickým oříškem a odvoz do rozvojových afrických zemí na tamní skládky ukazuje pouze na bezcharakternost těch, kteří tvrdí cosi o ekologickém přínosu solární energie. Přidejme zplodiny při jejich zahoření a rizika s ním spojená především při využívání ploch střech. Bez těžkých kovů a jedovatých látek se výrobci panelů pocházejících převážně z Číny neobejde a tyto produkty při likvidaci musí zase nějak ven. Navíc jejich vznik potřebuje dost elektrické energie, levná není ani přeprava lodí do Evropy. Otázkou je, kdo si spočítal náklady a výnosy nezfalšované dotacemi a úlitbami. Rádi bychom takovou studii viděli.

Dalším podobným „zázrakem“ jsou elektromobily. Ne, opravdu je nehaníme a dokážeme si představit jejich alternativní používání, ovšem s uvědoměním si toho, jaké svinstvo je pohání. Ropa je proti akumulátorům čistou energií, zvláště, když už víme, že její hoření není tím, co by likvidovalo planetu. Navíc se dle posledních poznatků stále obnovuje a její zdroje jsou tým dostačující. Výroba baterií patří k nejméně šetrným provozům, nerosty potřebné k jejich vzniku jsou vzácnější než ropa a recyklace je natolik v plínkách, že se rozhodně nevyplatí. Navíc někde musí vznikat elektřina a dostat se do článků. Co se starými bateriemi, to lidstvo ještě úplně netuší, jejich obnova není jednoduchá a likvidace pro přírodu tragická. Řešením může být cesta vodíkových vozidel, kde zdrojem elektřiny je chemická reakce vodíku, ovšem i tady zatím narážíme na strop našich schopností a vlastnosti vodíku.

Green Deal, respektive ekologové, by se měli tedy zaměřit na plastické hmoty, jejich výskyt v přírodě a úklid, na vynalezení ekologicky přijatelné likvidace odpadů a na snížení jejich množství, také na zbytečnost globálního obchodu se zbožím, které může vznikat v oblastech, kde se i spotřebovává. Vytvořit Green Deal jako jedinou možnou záchranu planety probíhající jedním z mnoha cyklů, které ji provází, je vrcholem idioce sloužící k otravování lidí ak jejich ovládnutí. Tady nejde o planetu, ale dali jsme volný průchod vzniku hydry, kterou na nás vypouštějí úzký kruh bláznů schopných nás většinu zotročit a vyhubit. Přírodě vadí více polystyren na vašich domech než vaše kamna, trápí ji sepíše odpad z baterií než CO2 z vašich moderních spalovacích motorů, škodí jí obnovitelné zdroje elektřiny o dost více než jaderné, uhelné či plynové elektrárny. Bohužel, vládnou nám ideologové, amatéři a hlupáci. A takové ti, pro které jsme jen nepohodlným hmyzem a otroky. Už se konečně probuďte a vzepřete se.

Zdroj

TOPlist