USA: Farmáři už nemusí úřadům hlásit každý prd

Uveřejněno dne 28 února 2019 000 13:45

Ideologie globálního oteplování je využívána k vytváření nových regulací, pohodlných pracovních míst, formulářů a daní. K největším absurditám patří zdanění kravských pšouků. V Americe tuhle pitomost právě zrušili. No sláva.

Zemědělství má prý na svědomí 18 % emisí skleníkových plynů ročně, tedy více než doprava, která má 13 %. V USA jsou emise skleníkových plynů ze zemědělství skoro stejné jako emise ze zemního plynu. Jde o to, že prděním a krkáním krávy vypouštějí do atmosféry metan, což je skleníkový plyn. Přestaneme-li jíst maso, pomůžeme prý klimatu více, než kdybychom přestali jezdit autem. (zdroj: www.cowspiracy.com)

Povinnost zapisovat prdy ustanovila vláda Baracka Husajna Obamy. Farmáři měli chodit za kravami a počítat, kolikrát se kráva uprdne. Případně vázat kravám k zadku balónky a větry do nich lapat. Vznikla by tím spousta „zelených“ pracovních míst. Ideální by podle Obamy bylo krávy utěsnit, aby neznečišťovaly přírodu. Pak by ale hrozilo, že kráva se nafoukne jako balón a uletí. Nebo že exploduje.

cow
 

Trumpova administrativa konečně tento nesmysl smetla se stolu. Nový šéf americké agentury pro životní prostředí EPA Andrew Wheeler podepsal směrnici, která mění pravidla v souladu s novým zákonem o výkazech v zemědělství (Fair Agricultural Reporting Method), který president Trump podepsal v březnu. Zemědělci tím jsou zcela osvobozeni od povinnosti hlásit emise znečišťujících látek, jako to musejí dělat fabriky.

Krávy totiž nejsou ve skutečnosti žádným novým zdrojem metanu, který by se nějak nově objevil odnikud. Krávy pouze do koloběhu přírody vracejí látky, které o chvíli dříve z přírody získaly potravou. Metan unikající z krávy se v atmosféře během asi 10 roků rozloží na vodu a oxid uhličitý, což obojí je potravou pro růst rostlin, které následně jedí další krávy – jde o uzavřený cyklus. Znečištění? Ne. Dokonalá recyklace.

Jestli nevěříte mně, na zeleném serveru Grist najdete (zde) článek od eko-bio farmáře, který říká to samé. Krávy žádné čisté emise skleníkových plynů neprodukují. Jde o recyklaci. Něco jiného jsou velkofarmy, protože ty spálí spoustu nafty ve svých traktorech – což jsou skutečné emise navíc.

Je také třeba vidět věci v širším kontextu. Podle vědeckého článku z poloviny 80. let veškerý dobytek a divoká zvěř dohromady ročně vypouští asi skoro 80 Tg metanu. Zní to jako hodně, ale je to jen asi 20 % ročních světových emisí metanu. Jsou totiž i jiné přírodní zdroje. Emise metanu z polí, kde se pěstuje rýže, jsou stejné nebo větší než zmíněných 80 Tg. Ještě o něco větší jsou emise metanu z bažin. Hmyz ročně produkuje asi 30 Tg metanu.

Paul J. Crutzen, Ingo Aselmann & Wolfgang Seiler (1986) Methane production by domestic animals, wild ruminants, other herbivorous fauna, and humans, Tellus B: Chemical and Physical Meteorology, 38:3-4, 271-284, https://doi.org/10.3402/tellusb.v38i3-4.15135

Ekologisté jsou ale tak zpitomělí svou propagandou, že málokdy narazíte na web, který by tyto zjevné věci chápal. Jejich slaboduchá logika se omezuje na úvahu: „Emise jsou špatné a krávy mají emise, takže jsou špatné.“ Tečka. Bylo by fajn, kdyby se ekologie vrátila k řešení skutečného znečištění. Místo aby se pokoušela regulovat naše tělesné funkce. Děkuji předem.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist