Zjevení Svaté Gréty

Uveřejněno dne 15 srpna 2019 000 11:25

aneb Dětská křížová výprava s.r.o.

Nejprve křehké dívce přivodili duševní poruchu tím, že ji v útlém dětství vystavili apokalyptickému brainwashingu jako v nějaké sektě. A pak ji klimatická mafie využila k získávání investic na zelený byznys.

Grétě samotné je těžko něco vytknout. Umí dobře přednášet, udržuje oční kontakt s publikem, a má brilantní anglickou výslovnost.Věřím, že to myslí upřímně a slzy v jejím projevu v EU parlamentu nebyly hrané. Těžko ji vinit, že se nechala napálit. Je ve věku, kdy mnozí stěží umí recitovat básničky a nedostala šanci naučit se samostatnému myšlení. Přístup k objektivním informacím jí nikdo nedovolí.

Gréta 1
 

Sv. Gréta káže – konec světa je blízko. Prý jí to někdo řekl.

Gréta vyrůstala v prostředí vzdělaných liberálních elit (matka operní pěvkyně, otec filmař), kde je klimatické náboženství společenská povinnost stejně jako nosit kravatu do divadla. Dívčina matka Malena Ernmanová v roce 2017 dokonce dostala za své uvědomělé názory cenu „Ekologický hrdina“ od ekologické korporace WWF. Tito rodiče nepochybně apokalyptické hrůzy vtloukali do hlavy i své dceři. Osobně bych na takové sadisty poslal sociálku. Když u dívky propukla obsesivně kompulzivní porucha (OCD), nemohla se neprojevit obavou o uhlíkové znečištění. Lidé s OCD bývají posedlí nějakým úkonem. Často to nějak souvisí právě s čistotou a pořádkem – stokrát za den utřít okno, kontrolovat stokrát za den zda nekape kohoutek.

Souhra náhod, která pak udělala z Gréty celebritu, je až neuvěřitelná.

V srpnu 2018 Grétina matka vydává memoáry „Scény od srdce“, kde líčí, jak strach z klimatické změny přivodil Grétě duševní chorobu. Čirou náhodou právě 20. srpna 2018 (čtyři dny před vydáním knihy) z ničeho nic Grétu napadlo jít stávkovat před parlament. O jejím posedáváním před budovou by se nikdo nedozvěděl nebýt toho, že tam – opět čirou náhodou – poslala profesionálního fotografa jedna marketingová agentura. Foto a virální tweet vypustila neziskovka We Don’t Have Time (projekt pana Ingmar Rentzhoga z marketingové agentury Laika Consulting). A další shodou náhod už týž de odpoledne byla Gréta na titulní straně novin Dagens Nyheter.

Vlastně ona to zase taková náhoda nebyla.

Koho vůbec napadlo, aby děti stávkovaly? V květnu 2018 Gréta vyhrála ocenění ze esej o ekologii v novinách Svenska Dagbladet. Aktivista Bo Thorén z organizace Fossil Free Dalsland oslovil výherce s návrhem zorganizovat „školní stávku“. Po vzoru Ameriky, kde děti vyšly do stávky proti zbraním – po střelbě ve škole v Parklandu na Floridě. Nikdo ale zájem neprojevil, jen Gréta se prý rozhodla do toho jít, sama. Právě Thorén informoval Rentzhoga, že Gréta bude sedět před parlamentem.

Rentzhog se s Grétinou matkou potkal počátkem května 2018 na klimatické konferenci zvané „klimatický parlament“. Tou dobou se už vědělo, jakou knihu operní pěvkyně píše (díky interview v dubnu). Ti dva si tedy měli o čem povídat.

Dodejme, že Rentzhog byl v březnu 2017 vyškolen Al Gorem v jeho výcvikovém táboru „Climate Reality Projekt“ v Denveru a je mezi funkcionáři jeho evropské pobočky. Školení mělo výsledky. Na podzim 2017 založil neziskovku „Už nemáme čas“ (We Don’t Have Time), která na Den země 22. dubna 2018 (zdroj) spustila stejnojmennou kampaň. S ambiciozním cílem stát se největším internetovým projektem o klimatu (cíl: 100 milionů uživatelů na internetu).

WDHT navrhuje na sociálních sítích zavést systém „lajků“ (hodnocení) pro firmy a politiky podle toho, zda se podřizují klimatickému náboženství. Podobá se to čínskému systému sociálního kreditu, kde poddaní, kteří mají nějaký hřích proti režimu a mají „trestné body“, si nemohou koupit ani lístek na vlak.

Pár dnů před tím, v květnu 2018, Rentzhogovu marketingovou agenturu Laika Consulting AB koupila crowdfundingová platforma FundedByMe. Díky čemuž Laika mohla zdvojnásobit svou síť investorů na téměř 250 tisíc členů a stala se největší ve Skandinávii.

V květnu 2018 se stal Rentzhog jedním z ředitelů think-tanku Global Utmaning (Global Challenge), kde sedí zástupci vládnoucí třídy Švédska. Včetně předsedy místní pobočky Římského klubu (pan Anders Wijkman). Zakladatelka Global Utmaning je Kristina Persson, bývalá viceguvernérka švédské centrální banky. Je tu také bývalá vicepresidentka energetického gigantu ABB (Catherina Nystedt Ringborg). President největšího švédského vazu zaměstnavatelů (Petter Skogar) a předseda svazu pracovníků ve stavebnictví (Johan Lindholm). Rentzhog sám od června 2017 sedí ve správní radě realitní firmy Svenska Bostadsfonden, která podniká v nemovitostech.

Celý podzim a zimu 2018 byla Gréta tváří Rentzhogovy kampaně We Don’t Have Time, která využívá sociální média k získávání investorů pro různé „zelené“ projekty. Firma tak získala miliony. WDHT Grétu dokonce uváděla mezi svými poradci (youth advisers). Když se počátkem roku 2019 o tom dověděli novináři a označili to za zneužívání dívky k byznysu, Thurnbergovic rodina se od Rentzhoga distancovala.

Grétino stávkování tedy nebylo vůbec spontánní reakce na horké léto 2018. Bylo naplánováno profesionálními marketéry zeleného byznysu dávno před tím. Rodiče nejprve křehké dívce zřejmě přivodili duševní poruchu tím, že ji v útlém dětství vystavili apokalyptickému brainwashingu jako v nějaké sektě. A pak ji klimatická mafie využila k získávání investic na zelený byznys.

Gréta 2
 

Tato fotka na Twitteru pana Rentzhoga dostala Grétu do zpráv. V Tweetu se dojemně psalo: „Jedna 15letá dívka před švédským parlamentem místo školy stávkuje před volbami, které jsou za 3 týdny… Představte si, jak se musí na tomto obrázku cítit opuštěně. Lidé ale chodí okolo. A hledí si svého. Pravda je ale taková, že my si už jen tak hledět svého nemůžeme. A ona to ví!“

Gréta 3
 

Ingmar Renthog se také připojil k sezení před parlamentem

Gréta 4
 

Gréta s transparentem „We Don’t Have Time“

Gréta 5
 

Ingmar Rentzhog a jeho We Don’t Have Time na obálce časopisu finančníků.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist